تالار شقایق


در این تالار اسناد مربوط به نقض قوانین بین المللی در سالهای دفاع مقدس از سوی نظامیان عراقی به چشم می خورد .
اهالی منطق معتقدند که هر چیزی در جهان قانون دارد . حتی جنگ . و رفتارهای ددمنشانه رژیم بعث با اسرای ایرانی گواه نقض قوانین بین المللی در باره اسراست .
تصویری مربوط به آزاده سرافراز 16 ساله ایرانی آزاده امیرهوشنگ شاه پسندی در تالار شقایق دیده می شود که فرمانده عراقی او را امیر فوق بشر خوانده بود . نوجوانی که با 1000 ضربه کابل فلک شد سپس گوشت و پوست له شد او را با اتوی داغ سوخته و جزغاله شده 2 ماه تمام خون استفراغ میکرده و حدود 9 ماه فقط با کمک دیگران راه می رفت و در تمام این مدت آرزوی شنیدن یک آخ را بر دل دشمن گذاشت .
در این تالار همچنین تصاویر مربوط به ددمنشیهای دشمن بعثی در جنگ دیده میشود . تصاویری از حمله به هواپیمای مسافربری – تصاویری از بمباران شهرها – مساجد – مدارس و گلوله باران مراکز غیر نظامی .
تلخ و دردناک است دیدن تصاویر مربوط به بمباران مدارس و پرپر شدن نونهالان و نوجوانانی که تنها گناهشان رفتن به مدرسه و آموختن علم بود . حتی تصاویری از جنایتهای دشمن در باره مردم خودش نیز دیده میشود . تصاویری از بمباران شیمیایی حلبچه و کشتار مردان ، زنان و کودکان بی دفاع و مظلوم معتبرترین اسناد مربوط به نقض قوانین حقوق بشر و همچنان سکوت مجامع بین المللی سلام و درود بر شهیدان راه حق باد

بازگشن به صفحه اصلی